3D Printer Baskı Hizmetleri

3d printer,3

3 Boyutlu Baskı Aşaması

sag_teklifiste


3D Baskılarımızın fiyatlandırılmasında bir kaç temel etmeni göz önünde bulunduruyoruz.

Bu maddeler:

 • Boyutlar
 • Üretim Adedi
 • Makina çalışma süresi
 • Hammadde miktarı
 • Ek işlem/Temizleme Maliyetleri/Montaj Hizmeti
 • Hızlı prototip izmirde  bizden fiyat alınız

Ücretsiz Tasarımlar 

Ya da aşağıdaki internet siteleri üzerinden indirebileceğiniz CAD modeller ile doğrudan Bize göndererek fiyat alabilirsiniz

3D baskı neyi ifade etmektedir?

Hayalinizdeki tasarımların çok uygun fiyatlarla 3D printerlar aracılığı ile uygulamaya dönüştürülmesini ifade etmektedir.3D yazıcınız yok diye üzülmeyin. Siz tasarımı bize ulaştırın yeter. Üstelik teknik ayrıntılarla da uğraşmayacaksınız.

Yükleyeceğim dosyanın formatı ne olmalı?

3 Boyutlu tasarımınız hazır ise,STL,VRML,PLY,3DS,FBX.STEP,STP.İGES,SLDPRT, gibi olarak dosyanızı gönderebilirsiniz.

3 Boyutlu tasarımım hazır değil ve bu işten pek anlamıyorum, siz 3D tasarım yapıyor musunuz?

3 Boyutlu tasarımınız hazır değil ise üretilmesini istediğiniz ürünün fotoğrafını JPEG,TİFF,PNG,Aİ,CDR,PSD ya da PDF olarak göndermenizi rica ederiz. Mühendislerimiz talebiniz ulaştıktan sonra sizinle irtibata geçeceklerdir.

Elimde 3 boyutlu ürün var, bu ürünün aynısından istiyorum 3 boyutlu tarama hizmeti veriyor musunuz?

Ürün numunenizi tarafımıza ulaştırmanız durumunda profesyonel 3 boyutlu tarama hizmetimizden yararlanabilir, elinizdeki nesnenin birebir olarak 3 boyutlu halini 3d printerlarımız aracılığı ile elde edebilirsiniz. Konu ile ilgili olarak ürünü göndermeden önce lütfen bize ulaşın.

Fiyatlandırma hakkında bilgi
Sizden gelen veriye göre sağlıklı bir fiyat çıkarılacak ve size bildirilecektir. Fiyat talep ettiğiniz ürüne, ürünün boyutu, üretileceği renk, malzeme ve dayanıklılığa göre değişiklik arz etmektedir.

Fiyat teklifi ile ilgili henüz dönüş olmadı, sebebi ne olabilir?

Fiyat teklifi için göndermiş olduğunuz dosyanın ve bilgilerin eksikliğinden dolayı geri dönüş olmamış olabilir, lütfen bütün bilgileri eksiksiz biçimde doldurduğunuzdan emin olun. Tüm bilgiler eksiksiz ise lütfen konu ile ilgili aykut@tasarimdanimalata.com adresine mail gönderin ya da iletişim bilgilerimizden bize ulaşın. 3 boyutlu tasarımınız hazır olarak bize ulaştıktan sonra 24 saat içinde size kesin dönüş yapmış olacağız.

===================================================================================================

3d baskı çıktı izmir

3d baskı çıktı izmir

Cad Tasarımlarınıza Hayat verin

3D yazıcı Nedir? Hayal edebildiğiniz objeleri üç boyutlu olarak üretebilmenizi, onları fiziksel olarak elle tutulur hale getirebilmenizi, ve hatta objeyi bire bir gerçek projenizde kullanabilmenizi sağlayan mini masaüstü fabrikanızdır. Bilgisayar kontrollü bu teknolojik cihaz, digital tasarımlarını üreterek hayalindeki projeyi gerçekleştirmek isteyen yaratıcı insanların çok uygun fiyata sahip olabileceği bir sihirli değnektir. Bu çihaz, yüksek sıcaklıkta erittiği plastik ile bilgisayar tarafından kontrol edilen çok hasas iki boyutlu çizimleri bir biri üzerine oluşturur. Yani erimiş plastikle bir çizim yaptıktan sonra sistem bir milimetrenin üçte biri kadar yükselerek ikinci çizimi yine erimiş plastikle bir önceki çizilmiş katmanın üzerine oluşturur. Böyle yüzlerce katman birleşerek dijital olarak tasarlanmış bir çizimi elle tutulur fiziksel bir nesneye dönüştürür   Kavramsal Modeller Deneyin Dilediğiniz kadar uygunluk denemesi yapın.Siz de zaman ve maliyet engelini 3d yazıcılarla aşın ürün tasarımlarınızı optimize edin. İşlevsel Prototipler Hızla Geliştirin Testlerinize uygun prototipler geliştirip, işlevselliklerini gerçek halleriyle görün. Tasarım döngüsünün erken aşamalarınnda optimizasyona başlayın. İmalat Aparatları Kalıp Yapın Günlerce, saatlerce beklemeyin. Kaynak gereksiniminiz yok. Tasarlayın jigler, fikstürler, mastarlar ve hatta imalat kalıplarınızı kendiniz üretin Teknolojimiz Hızlı protatipleme Katmanlı üretimde yeni dönem Daha hızlı, daha düşük maliyetli ve gerçeğe en yakın üretim. Katmanlı üretim teknolojisine yeni bir soluk getiren 3d yazıcımız uzun arge çalışmaları neticesinde yüksek hassasiyet ve detay işleme niteliğine kavuşmuştur. Diğer muaddillerinden farklı olarak çok ince ayrıntıları dahi işleme yeteneğine sahip ürünümüz ayrıca taşınabilirlik bakımından da diğerlerinden çok farklı bir konuma sahiptir. Üretim süreci Yüksek performansı sayesinde çok karmaşık yapıları bile birkaç saat içinde elinize alıp inceleyebilirsiniz. ABS, Nylon, PC, PS vb. termopolimer plastik malzemelerden 3D printer cihazlarıyla parça inşası Ürünümüzü hemen satın almak için telefon numaralarımızdan yada mail yolu ile bize ulasabilirsiniz 3d printer yazıcı, plastik yazıcı, 3 boyutlu yazıcı izmir

3D YAZICILARIN KULLANIM ALANLARI ?

 • Robotik uygulamalar
 • Arge projelerinde prototip üretimler
 • Endüstriyel ürün tasarımı
 • Mimarlık projelerin maketi
 • Medikal protez, plastik alçı
 • Oyuncak sektörü
 • Özel hediye tasarımları
 • Okul projeleri
 • Model Uydu tasarımları

3D BASKI HİZMETİNDEN NASIL YARARLANABİLİRİM ?

1- Tasarımlarınızı CAD programlarından export seçeneği ile STL formatında kayıt edin 2- 3D Baskı Alınacak 3d Resminizi Bize Mail Gönderin 3- Tasarımalarınız üretim mühendisimiz tarafından kontrol edilir ve fiyatlandırması belirlenir 4- Ödeme yapılır 5- Üretimi gerçekleştirilir ve sonrasında ürün kontrol edilip adresinize teslim edelir

 3D Baskı Fİyat Teklifi Al

 Kullanılan Materyal
ABS
PLA
CARBON
AHSAP ALAŞIMLI PLA
BAKIR ALAŞIMLI PLA
PİRİNÇ ALAŞIMLI PLA
BAMBU ALAŞIMLI PLA
BRONZ ALAŞIMLI PLA
PETG
NYLON
ALÇI ALAŞIMLI PLA
VS

Hassasiyet

 • 10 micron
 • 20 micron
 • 50 micron
 • 100 micron
 • 250 micron
 • 300 micron

NE KADAR SÜREDE ÜRÜNÜ TESLİM ALIRIM ?

Ürününüz onaylandıktan sonra modelinizin büyüklüğüne göre 1-3 iş günü içerisinde adresinize kargolanır. yada ofisimize gelip alabilirsiniz

TASARIM DANIŞMANLIĞI HİZMETİ NEDİR ?

Özel projelerinizde yapmak istediğiniz mekanik tasarımlar için danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Projeniz hakkında detaylı olarak görüştükten sonra size geçmiş tecrübelerimizden yararlanarak danışmanlık hizmeti sağlayabiliriz. Bu konu hakkında detaylı bilgi almak için bize iletişim formundan ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda çalışma ofisimize her zaman bekleriz.

  Tek Parça olarak Basabileceğimiz en büyük ölçüler  30cm X 25cm X 25cm ‘dir.

Unutulmamalıdır ki bu birim baskı alanıdır.Çizim istenildiği gibi küçük parçalara bölünüp , baskı sonrası birleştirilebilir

3D Baskılarınızın fiyatlandırılmasında bir kaç temel etmeni göz önünde bulunduruyoruz. Bu maddeler:
 • Boyutlar
 • Üretim Adedi
 • Makina çalışma süresi
 • Hammadde miktarı
 • Ek işlem/Temizleme maliyetleri

Bir Çizimin 3B Baskıya Uygun Olması ne demektir ?

   Bir çizimin 3 boyutlu baskısını alabilmek için öncelikle dijital çizim olması gerekir. Dijital resimler (*.jpeg,*.png, gibi) dijital çizim sayılmazlar. Bunlar resim dosyalarıdır, çizim dosyası değildirler. Dijital çizim dosyaları ancak dijital çizim yapan veya laser,kinect tarzı yardımcılarla tarama yapan bilgisayar programları aracılığıyla oluşturulabilirler. Bu programlardan bazıları şunlardır:
 • Trimble SketchUp
 • 123D Design
 • Rhino
 • SolidWorks
 • MeshMixer
 • ReconstructMe
 • inventor
 • Cimatron
 • Autocad
 • v.b

Oluşturulan bu dijital çizimlerin dosya uzantıları farklı farklıdır. Bu dosyaların 3 boyutlu yazıcıda basılabilmeleri veya yazdırılabilmeleri için *.stl formatında olmaları gerekir. Yani bir dönüştürme işlemi gerekir. Bu dönüştürme işlemi çoğu zaman çizim yapılan programın içerisinde yapılır. Dosya farklı kaydet seçeneği veya *.stl olarak kaydet seçeneği ile istenilen *.stl formatına dönüştürülür. Bu dönüştürme işlemini ayrıca yapabilen başka programlar da vardır.Netfabb Studio gibi. Bunların dışında 3 boyutlu yazıcıdan kaynaklanan kıstaslar vardır ki onlar da duvar kalınlığı 1mm’den az olan parçaları oluşturmakta güçlük çekmesi ve yazdırılacak modellerin yazdırma alanı genişliğine göre ölçeklendirilmeleri gerekliliğidir. Bu son söylediğim aslında bir kıstas sayılmaz.Çünkü biz çizimimizi yazdırma alanına sığdırmak için küçültmek yerine , onu daha küçük parçalara ayırıp yazdırabiliriz. Sonrasında da bu parçaları biraraya getirebiliriz. Bir de kullanılan malzeme var. O da şu an için ABS veya PLA plastik malzeme olmak zorundadır. Şimdilik diyorum , çünkü yeni tür malzemelerin 3 boyutlu yazıcılara uyarlanması konusunda çalışmalar var.   Fikirleriniz nasıl hayat bulacak ? www.tasarimdanimalata.com ‘da size servis için bekleyen 3 boyutlu yazıcılarımız var. Çiziminizi bize gönderdiğiniz andan itibaren fikirleriniz gerçek hayata dönüşmeye başlayacak. Çok kısa sürede size fiyat ve teslimat bilgisini ulaştıracağız. Size sunacağımız satınalma linkinden yararlanarak objelerinizi oldukça uygun bir fiyata adresinize göndereceğiz. Bilgi almak için lütfen Bize ulaşınız Kullanılan Malzeme ve Teknik:   Modellerinizi ABS plastikten üretiyoruz.  (Gelecek zamanda PLA seçeneğimiz de olacak.) ABS plastik malzemesi LEGO oyuncaklarında da kullanılan güvenilir bir malzemedir. PLA ise biyolojik olarak doğada çözünebilen, ABS’ye göre dayanımı daha az olan bir malzemedir. Ancak üretim aşamalarında daha stabil bir malzeme olması nedeniyle sıkça tercih edilebilmektedir. Bu malzemeler hakkında daha detaylı bilgi için aşağıdaki linkleri okuyabilirsiniz: ABS Plastik Malzeme PLA Plastik Malzeme Bu malzemeler çeşitli renklerde mevcuttur.İstenirse kolayca boyanabilme,zımparalanabilme ve cilalanabilme özelliklerine sahiptir. Siparişlerinizde renklendirme ve yüzey düzeltme isteyebilirsiniz. Ancak çoğu durumda buna gerek duymayacaksınız. Çünkü temel renk seçeneklerimiz çoğu durumda yeterli olacaktır. Bu siteden kimler faydalanabilir ? Siteden hem bireysel hem de kurumsal kullanıcılar faydalanabilirler.Kısacası 7’den 70’e herkese açıktır.

 • mimari sunum yapan proje ofisleri ,
 • makinaları için plastik parça siparişlerini yurtdışından temin eden sanayi firmaları ,
 • evinin , okulunun, işyerinin veya herhangi bir tarihi binanın modelini masasında görmek isteyen kişiler ,
 • hobi amaçlı maket ve model ile uğraşan kişiler ,
 • elektronik ile uğraşan kişiler,
 • heykeltraşlar,
 • aklında bir proje olup da hayata geçirmeyi düşünen herkes.

Daha fazla bilgi almak için lütfenBilgi almak için lütfen Bize ulaşınız Nasıl Çizim yapacaksınız ?         Kullanımı basit çizim programlarını kullanarak;(çizime yeni başlayanlar için)

 • Ücretsiz SketchUp yazılımını kullanarak 3 boyutlu modeller oluşturabilirsiniz,
 • Autodesk 123D Design programını online kullanarak veya programı bilgisayarınıza indirerek,
 • www.3dtin.com sitesini online kullanarak,

     Profesyonel çizim programlarını kullanarak;(çizimde deneyimli olanlar için)

 • Blender,Meshmixer,Sculptris gibi ücretsiz yazılımları kullanarak,
 • Rhino,Zbrush,SolidWorks gibi ücretli yazılımları kullanarak çizim yapılabilir.

Veya sizin için çizim yapmamızı isteyebilirsiniz. Çizim hizmetimiz için bizimle iletişime geçmek için Bilgi almak için lütfen Bize ulaşınız ÖNEMLİ NOT: * :3 boyutlu yazıcılarımız sadece .stl uzantılı dosyalar ile çalışabilir. Birçok çizim programının çıktısı sonradan .stl uzantılı olarak dönüştürülebilmektedir: SketchUp: .skp uzantılı dosya vermekte , fakat internette ücretsiz olarak bulacağınız bir plugin ile rahatlıkla .stl olarak çizimlerinizi kaydedebilirsiniz. Netfabb Studio: Bu program ile aşağıdaki dosya formatlarını .stl olarak dönüştürebilirsiniz: .x3d , .x3db , .3ds , .gts , .ply , .amf , .ncm , .obj , . fabblist , .USF , .SSL , .GCD , STEP,SLDPRT, İGES, XT, XB,ve daha birçok format kolaylıkla .stl formatına dönüştürülebilir. * 30cm x 25cm x 25cm ölçüleri maksimum ölçülerimiz olmakla beraber , imalatı yapılan parçalar birleştirilerek çok daha büyük modeller elde edilmesi mümkündür.


 3D Baskı Fİyat Teklifi Al

3 boyutlu yazıcıların ekonomik kullanımına örnekler :

Aşağıdakilerin tümüne kendiniz tasarımlarınızla istediğiniz şekli verebilirsiniz:
 • Eski tüplü bir radyonuz var. Bu radyonun ayar düğmelerini hiçbir yerde bulamazsınız. Ama 3D yazıcıdan aynısını imal edebilirsiniz.
 • Kişiye özel kartvizit ile diğer insanlardan farklılaşın.
 • Düşük miktarlarda bir kereye mahsus üretilecek ürünler için kalıp yaptırma maliyetinden kaçının.
 • İstediğiniz ürünü istediğiniz an üretime alın. Yedek parça stoğu yapmayın.
 • Eğer 3D yazıcınız varsa , bu aynı zamanda ürünü bir noktadan bulunduğunuz noktaya getirmenin en hızlı yoludur. Tıpkı bilim-kurgu filmlerindeki ışınlanma gibi düşünebiliriz bunu.
 • En hızlı kalıp hazırlama metodudur.
 • Kullanılan malzeme plastiktir , ancak bu malzemeyi iskelet kabul edip , çeşitli özellikte malzemelerle kaplanabilir:Seramik,kil,metal,silikon v.s.
 • Evinizde kırıldığı için kullanamadığınız gereçlerin onarımında kullanılabilir.(ocak ateşleme düğmesi gibi)
 • İstediğiniz tarz duvar elbise askılığını anında istediğiniz sayıda üretebilirsiniz.
 • Çocuğunuza oyuncak tasarlabilir veya var olan bir dizaynı üretebilirsiniz. Kırık oyuncak parçalarını tamir edebilirsiniz.
 • Duvardaki elektrik prizlerinin plastik aksamını üretebilirsiniz.
 • Aydınlatma lambası apliği yapabilirsiniz.
 • Kaybolan tavla pulunuzu veya zarlarını üretebilirsiniz.
 • Kırılan bıçak sapını üretebilir veya plastik tereyağ bıçağı üretebilirsiniz.(pla bioplastiği ile)
 • İstediğiniz şekillerde kurabiye kalıpları yapabilirsiniz.
 • Duvar plastik dübeli istenilen ölçülerde üretilebilir.
 • Resimleriniz için resim çerçevesi yapabilirsiniz.
 • Anahtarlık yapabilirsiniz.
 • Küçük plastik dişliler yapabilirsiniz.
 • Kukla veya robot parçaları yapabilirsiniz.
 • Proestetik malzeme üretiminde kullanılabilir.
 • Elektronik devre koruma kutusu yapılabilir.
 • Traş fırçası askılığı yapılabilir.
 • Promosyon ürünleri hızlı ve isteğe özel imal edilebilir.
 • Fabrikalarda her zaman ihtiyaç duyulan ve sürekli kırıldığı bilinen “acil stop düğmeleri” nin yenisi alınacağına kırılan kısmı üretilebilir.
 • Puzzle oyunları tasarlanabilir. Denemek için prototipi yapılabilir. Mevcut bilinen oyunlar son derece ucuza üretilebilir.
 • Kapı stop mandalı,
 • Kağıt ataşları (istenilen ebatlarda),
 • ipad masaüstü destek elemanı,
 • iphone,android,windows veya diğer smartphone’lar için kişiye özel şok emici kılıflar,
 • Laboratuvar numune tüpleri,
 • enfiye kutuları
 • Pantolonunuzun düğmesi koptuysa son derece şık yeni bir düğme üretebilirsiniz.
 • Kalem kutusu,
 • Plastik raptiye,
 • Kendi heykelciğinizi yapabilirsiniz,
 • Kitap rafı için dekoratif kitap destekleri yapabilirsiniz,
 • Seloteyp tutucu,
 • USB bellek kılıfı,
 • Gözlük çerçevesi,
 • Kapı no.ları ve masaüstü kişi adlarının yer aldığı bloklar,
 • Kahve veya mutfakta da kullanılabilen ölçek kaşık veya kapları,
 • Smartphone destekleri: Masa ve arabalar için,
 • Kurabiye kalıpları yapılabilir.Kurabiyeye istediğiniz şekli verebilirsiniz.Ben bir pastane işletsem kurabiyelerimin tazeliğini ispatlamak için her güne özel kalıp kullanırdım. (Bu gerçekten özel bir gün de olabilir: Kadınlar günü, 23 Nisan, Bayramlar, Yılbaşı v.s.

DOLULUK VE YUZEY KALİTESİ

 • 3dprint İZMİR

  3dprint İZMİR

  3dprint (4)

STL dosyaları için temel kurallar:

   3D yazıcılarla yapılabilecekler sınırsızdır, fakat kullandığı malzeme teknolojisi açısından dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.Aşağıda 3D yazıcılar için modelinizi hazırlarken dikkat etmeniz gereken temel kurallar özetlenmiştir:1- Çiziminizi solid olarak yapın , yüzey oluşturarak değil , böylesi daha kolaydır:
1
   3D yazıcılar yüzey yaparak oluşturulan CAD dosyalarını yazdıramazlar. Dosya “solid” olarak oluşturulmuş bir CAD dosyası olmalıdır. Duvar kalınlıkları en az 1mm ölçüsünde olmalıdır. Fakat “sıfır” değerinde bir kalınlığa kesinlikle sahip olmamalıdır. (Çizim programında çizdiğimiz bir düzlem genellikle “sıfır” ölçüsünde bir kalınlığa sahiptir.Bu nedenle yüzeyleri birleştirerek 3D model oluşturulmamalıdır.) Eğer yüzeyleri birleştirerek 3D model oluşturacaksak , o zaman oluşturduğumuz modelde yüzeyler arasında boşluk bırakmamaya dikkat etmemiz gerekir.(Modelimiz “su geçirmez” olmalıdır. 4. önerimize göz atınız.) 2-Paylaşılan kenar olmamalıdır:
2
   CAD dosyanızda bulunan iki veya daha fazla nesne çizimi arasında paylaşılan kenar veya ortak kenarlar olmamalıdır. Aralarında en azından 0,1 mm gibi bir boşluk olması gerekir. Veya içiçe geçmiş olmaları , kaynaşmış olmaları gereklidir.3-Normaller , normal yerlerinde olsun , lütfen 🙂
3
  “Normal” ler CAD dosyalarında bir yüzeye dik olarak çıkan ve yüzeyin hangi yüzünün iç , hangi yüzünün dış olduğunu belirten referans dikmeleridir. Ters dönmüş bir normal , bilgisayara yüzeyin iç ve dış yüzey bilgilerini yanlış olarak tanıtır. Böyle bir durumu ücretsiz yazılım Netfabb Studio Basic ile kolayca onarabiliriz. 4-Yüzeyleri kapatın:
4
   Yazıcıda nesnenizi yazdırmaya başlamadan önce çizim dosyanızı açık yüzey olup olmadığı konusunda tekrar kontrol etmelisiniz.Açık yüzeyden, model yüzeyi üzerinde gezinirken yüzeyden modelin içine bulduğumuz geçit veya gedikleri anlarız. Böyle durumlara genellikle modeli oluştururken yüzeyleri kullandıysak rastlarız. Veya model oluşturulduktan sonra kaydetme aşamalarında veya STL’e dönüştürme aşamalarında da rastlayabiliriz. Böyle yerleri tesbit edip , kapatmak için de Netfabb Studio Basic ücretsiz yazılımını kullanabiliriz. 5-İçi boş modeller:

5

   Eğer büyük hacimli bir nesne oluşturuyorsanız içini boşaltmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede modelin içerisinde kullanacağınız malzemeden tasarruf edip , modelinizi daha ucuza getirebilirsiniz.Kalınlıkları her zaman için en az 1mm olacak şekilde ayarlayın.6-Yazıcınızın limitlerini her zaman akılda tutun:

6

   Her makinanın kendine özgü bir baskı hacmi vardır. Bu hacmin dışında , daha büyük olarak nesne bastırmak isterseniz o zaman mutlaka ekleme yapılmak zorunda kalınacaktır. Çünkü Baskı hacmi eklentisiz nesne yazdırabileceğimiz en büyük hacmi simgeler. MiniFabrikam’da kullandığımız baskı hacmini kontrol ediniz. Eğer daha büyük model istiyorsanız çiziminizi sizin için büyütüp , uygun yerlerinden bölebiliriz. 7-Ölçeği küçültme:

7

   Modelinizi mümkün olan en küçük ölçüye getirmeniz fiyatlandırmada çok büyük farklar ortaya çıkaracaktır. Söz gelimi modelinizi yarı yarıya küçültürseniz maliyeti sekize bölmüş olursunuz. Küçük olarak ölçeklendirme yaparken olması gereken duvar kalınlık inceliğinin altına düşülmemeye özen gösterilmelidir.(1 mm).  Bu konuya özellikle çok büyük ölçüye sahip modellerin(örnek: mimari modellerin) küçültülmeleri sırasında  özellikle dikkat etmek gerekir. 8-Boşluklara dikkat edin:

8

   Hareketli parçalar arasındaki boşluk en az 0,5mm olmalıdır. Daha az olursa o zaman parçalar birbirine yapışabilir ve serbest hareket etmeleri zorlaşır.Model hazırlanırken çok sık yapılan hatalardan bir tanesi hareket boşluğunun “sıfır” olarak çizilmesidir.Yazdırmadan önce mutlaka kontrol edin ve boşluğun ölçüsünün “sıfır” olmadığından emin olun. Bu kontrolleri Minifabrikam’da sizler için yapıyoruz. 9-İnce kol sendromu:

9

   Eğer yaptığınız çizimde ince kollar varsa, ve bu kolların uçlarında ağırlık teşkil eden parçalar da mevcutsa o zaman yazdırma esnasında veya sonrasında bu kolların eğilme veya kırılma olasılıkları çok fazla demektir.Bu durumla özellikle modelleri küçültürken karşılaşırız. Çiziminizi ölçeklendirirken, çizimde kolların ucunda yük asılıysa bu noktaya dikkat etmeyi unutmayın.
 3D Baskı Fİyat Teklifi Al

=======================================================================

3 Boyutlu Baskı Aşaması

 

**1. Aşama**

Çizim

Çizim Dosyasını bize Mail İle Gönderin Modeli kendiniz çizebileceğiniz gibi,

www.thingiverse.com,www.tinkercad.com ,www.grabcad.com

gibi bünyesinde çizim dosyası barındıran sitelerden ücretsiz olarak da model indirebilirsiniz.

**2 Aşama**

3 Boyutlu Baskı

Çiziminiz incelendikten sonra Size Fiyat Ve Teslimi zamanı Bildirilir.Sizin Onayınızdan Sonra. Baskı ABS ve Pla plastiğinden Ve İstediğiniz Renklerde Yapılır

** 3. Aşama**

Teslimat

İsterseniz izmirdeki Firmamızdan Teslim Alabilirsiniz Yada Tüm Türkiyeye Kargo İle Gönderebiliriz (Sevk adresimiz İzmir’dir)

=======================================================================

 

a

b

3dprinterbaskı

 Free 3D softwares:3DCrafter …………………………… Win
3Dtin ………………………………….. Web Browser
Anim8or …………………………….. Win
Art of Illusion ……………………… Win/Mac/Linux/Unix
Blender ………………………………. Win/Mac/Linux
BRL-CAD …………………………….. Win/Mac/Linux/BSD/IRIX/Solaris
Creo Elements/Direct …………. Win
DrawPlus Starter Edition …….. Win
FreeCAD ……………………………… Win/Mac/Ubuntu/Fedora
GLC Player ………………………….. Win/Mac
Google SketchUp ………………… Win/Mac
LeoCAD ………………………………. Win/Mac/Linux
Netfabb Studio Basic ………….. Win/Mac/Linux
K-3D …………………………………… Win/Mac
OpenSCAD …………………………. Win/Mac/Linux/BSD
Tinkercad …………………………… Web Browsers which support WebGL
Wings 3D …………………………… Win/Mac/UbuntuDesignSpark Mechanical ……. Win

3D Printer 3dYazıcı markaları

3Dfactories Easy3DMaker

3Dfactories Profi3DMaker

3DMakerWorld Artifex 2
3DMakerWorld Artifex 2 Duo
3D StuffMaker Mega Prusa
Airwolf3D HDL
Airwolf3D HD
Airwolf3D HDx
Airwolf3D HD2x
Airwolf3D XL
Airwolf3D V5
Airwolf3D Prusa
Bits from Bytes 3D Touch
Bits from Bytes BFB-3000
Bits from Bytes Rapman
Boots Industries BI V2.0
Boots Industries BI V2.5
CraftUnique CraftBot
CreatBot 3D Printer
CreatorBot 3D Printer
CTC 3D Printer
Cubify CubeX
Cubify CubePro
Cyrus 3D Printer
Deezmaker Bukobot
DeltaMaker
DeltaWASP 3D Printer
Dremel Idea Builder
Fablicator
Felix 1.5
Felix 2.0
Felix 3.0
Felix 3.0 Dual
FlashForge Creator
FlashForge Creator X
FlashForge Creator Pro
FlashForge Dreamer
FreeSculpt Ex2
Fusion3 Designs F-306
FusionTech ideaPrinter F100
FusionTech ideaPrinter F100L
Genkei Atom
Genkei Titan
Genkei Trino
German RepRap X400
German RepRap NEO
German RepRap PRotos
gCreate gMax 1.0
gCreate gMax 1.5
inDimension3 iDeator 12
inDimension3 Summit 16
Invent-A-Part RigidBot
IonCore Zinter Pro
Kossel Mini
Leapfrog Creatr
Leapfrog Creatr HS
Leapfrog Creatr XL
Leapfrog Xeed
LulzBot AO-101
LulzBot Mini
LulzBot TAZ 3
LulzBot TAZ 4
LulzBot TAZ 5
MakerBot Thing-O-Matic
MakerBot Replicator 1
MakerBot Replicator 2
MakerBot Replicator 2X
MakerBot Replicator 5th Generation
MakerBot Replicator Mini
MakerBot Replicator Z18
MakerGear Mosaic M1
MakerGear M2
MakerGear M2 Dual
Malyan M180
Mankati Fullscale XT
MBot Cube 1
MBot Cube 2
MBot GRID II
MendelMax 1.5
MendelMax 2.0
MendelMax 2.5
MendelMax 3.0
MendelMax Pro
Moment 3D Printer
Monoprice 3D Printer
Multec Multirap M200
Multec Multirap M300
MultecMultirap M420
PowerSpec 3D X
PowerSpec 3D Pro
Printrbot Metal Plus
Printrbot Simple
Printrbot Simple Maker Edition
Printrbot Simple Metal
Printrbot Jr
Printrbot LC
Printrbot Plus
Printrbot Plus Metal
Prusa i3
Prusa i3 Hephestos
Prusa Mendel
QU-BD OneUp
QU-BD TwoUp
QU-BD Revolution Series
Qwik-Fab Beast
re:3D Gigabot
Renkforce RF1000
RepRap Mendel
RepRap Mendel90
RepRapPro Mendel
RoBo3D Kickstarter Edition
RoBo3D R1 (With Auto-leveler)
Rostock Max
Rostock Max V2
SeeMeCNC Orion
Sharebot Kiwi
Sharebot Next Generation
Sharebot NG
Sharebot XXL
Solidoodle 1
Solidoodle 2
Solidoodle 2 Pro
Solidoodle 3
Solidoodle 4
Solidoodle Press
Solidoodle Workbench
Spiderbot Delta Printers
Sumpod Aluminum
Sumpod Delta
Sumpod Mega
Tinkerine Ditto+
Tinkerine DittoPro
Tinkerine Litto
Type A Machines Series 1 2012
Type A Machines Series 1 2014
Ultimaker 1
Ultimaker 2
Ultimaker 2 Go
Ultimaker 2 Extended
Ultimaker 1+
Ultimaker 2+
Ultimaker 2 Go+
Ultimaker 2 Extended+
Velleman K8200
Velleman K8400
Velleman Vertex
Wanhao Duplicator 4
Wanhao Duplicator 4X
Wanhao Duplicator 4S
Witbox 3D Printer
XYZprinting Da Vinci 1.0
XYZprinting Da Vinci 1.0A
XYZprinting Da Vinci 1.0 AiO
XYZprinting Da Vinci 2.0
XYZprinting Da Vinci 2.1
Zmorph 3D Printer
ZYYX 3D Printer

Diğer sitelerimiz www.solidworksizmir.com www.cadcamci.com www.cadcamkurs.com www.tasarimdanimalata.com www.3dprinterbaski.com

a

cimatron kursu izmir,solidcam kursu izmir,solidworks kursu izmir,inventor kursu izmir,machining kursu izmir,inventor kursu izmir,mastercam kursu izmir,3dsmax kursu izmir,autocad kursu izmir,cnc kursu izmir,cimatron eğitimi izmir,solidcam eğitimi izmir,solidworks eğitimi izmir,inventor eğitimi izmir,machining eğitimi izmir,inventor eğitimi izmir,mastercam eğitimi izmir,3dsmax eğitimi izmir,autocad eğitimi izmir,cnc eğitimi izmir,cnc imalatı izmir,kalıp izmir,3d printer izmir cadcam eğitimi izmir,cadcam kursu izmir,artcam kursu3DS Max kursu izmir, tasarım ve görselleştirme eğitimi izmir 3d protatip hizmetleri izmir